Motocyklowe na chopeera i nie tylko

Podstawowym elementem stroju każdego motocyklisty jest kurtka skórzana. Na uwagę zasługuje fakt, że może mieć ona różny fason i kolor, ale na pewno musi być wygodna, by zapewniać komfort podczas jazdy na motocyklu. Oprócz tego, powinna być trwała i wykonana z najlepszej jakości materiałów, aby mogła służyć przez dłuższy czas, w związku z czym stawiamy wyłącznie na modele ze skóry naturalnej.

Nie ulega wątpliwości, że w ostatnim czasie dużym zainteresowaniem cieszą się kurteczki ze stójką, które ubierane są przez kierowców chopeera. Większość z nich decyduje się na typowe fasony o prostym kroju, które dodatkowo zdobione są zamkami, kieszeniami i czasami naszywkami. Oprócz tego, mile widziane są projektory oraz ściągacze czy pasek, które chronią przed działaniem wiatru. Poza tym, najczęściej utrzymane są w czarnej kolorystyce, gdyż fasony w innych barwach rzadko są wybierane przez fanów tego motocyklu.

Natomiast kierowcy skuterów zazwyczaj stawiają na kurtki dwukolorowe, stanowiące przeważnie połączenie czerni z czerwienią, bielą, błękitem czy zielenią. Należy zaznaczyć, że kolorowe wstawki, np. paski, zygzaki, litery, przeważnie znajdują się na plecach, czasami na rękawach stroju, ale nie jest to normą. Poza tym, w swym kroju bardzo podobne są do kurtek noszonych przez kierowców ścigaczy. Na uwagę zasługują również kurtki harleyowców, które czasami zdobione są malowidłami, nadrukami, napisami czy frędzlami.

Oczywiście, musimy zaznaczyć, że nie ma jednego rodzaju kurtki, który byłby przyporządkowany wyłącznie danemu motocyklowi. Przykładowo możemy wymienić tu znane ramoneski, które są chętnie noszone przez wszystkich fanów jazdy na dwóch kółkach. Bywa też, że niektórzy motocykliści sięgają po pilotki, a nawet po stroje ze ściągaczem, ponieważ na motocyklu nie jest ważny ani kolor czy fason kurtki, tylko wygoda i swoboda ruchów. Ponadto, kurtka powinna być wodoodporna i zabezpieczać skutecznie przed wiatrem i zimnem. Musi być też dopasowana do sylwetki, bowiem nie może być ani za ciasna ani za szeroka, ponieważ będzie utrudniać prowadzenie pojazdu.

Poza tym, kurtki motocyklowe są także chętnie noszone przez osoby, które nie mają nic wspólnego z motocyklami, ponieważ są jedyne w swoim rodzaju. Przede wszystkim, doskonale komponują się z jeansami i rurkami, a nawet ze spódnicą i sukienką, w związku z czym kobiety też je noszą i trzeba przyznać, że prezentują się w nich zjawiskowo.


Warning: file_put_contents(): Only 0 of 26328 bytes written, possibly out of free disk space in /home/xjd/public_html/2021.pl-new/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 430

Fatal error: Uncaught exception 'Exception' with message 'Comet Cache: failed to write cache file for: `/motocyklowe-na-chopeera-i-nie-tylko/`; possible permissions issue (or race condition), please check your cache directory: `/home/xjd/public_html/2021.pl-new/wp-content/cache/comet-cache/cache`.' in /home/xjd/public_html/2021.pl-new/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php:435 Stack trace: #0 [internal function]: WebSharks\CometCache\Classes\AdvancedCache->outputBufferCallbackHandler('<!DOCTYPE html>...', 9) #1 /home/xjd/public_html/2021.pl-new/wp-includes/functions.php(3730): ob_end_flush() #2 [internal function]: wp_ob_end_flush_all('') #3 /home/xjd/public_html/2021.pl-new/wp-includes/class-wp-hook.php(286): call_user_func_array('wp_ob_end_flush...', Array) #4 /home/xjd/public_html/2021.pl-new/wp-includes/class-wp-hook.php(310): WP_Hook->apply_filters('', Array) #5 /home/xjd/public_html/2021.pl-new/wp-includes/plugin.php(453): WP_Hook->do_action(Array) #6 /home/xjd/public_html/2021.pl-new/wp-i in /home/xjd/public_html/2021.pl-new/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 435