Ramoneski, fasony z frędzlami, ćwiekami

Od kilku sezonów można zauważyć, że w modzie są stylowe ramoneski. Trzeba zaznaczyć, iż jest to określenie kurtki motocyklowej, która została zaprojektowana przez Irvinga Scotta w 1928 roku. Niegdyś była wizytówką wyłącznie motocyklistów, natomiast w latach 60. i 70. stała się znakiem rozpoznawczym muzyków, zwłaszcza rockowców i heavymetalowców. Ponadto, sławę zyskała także dzięki Maronowi Brando, który nosił ją w filmie pt. „Dziki”. Trzeba dodać, że swą nazwę zawdzięcza zespołowi Ramones, dzięki któremu została jeszcze bardziej spopularyzowana. A, co ciekawe w naszym kraju stanowi ważny element stroju depeszowców, czyli fanów zespołu Depeche Mode.

Na uwagę zasługuje fakt, że ta skórzana kurtka wyróżnia się podwójnymi klapami, ukośnymi zamkami oraz pasem służącym do ściągania pół. Poza tym, niektóre fasony posiadają dodatkowo pagony oraz większą liczbę kieszeni. Oprócz tego, w ostatnim czasie do mody wracają modele z ćwiekami, które są niezwykle oryginalne. Oczywiście, stylowe ćwieki mogą mieć różny kształt i kolor, ale do najpopularniejszych należą te, które przybierają postać koła i kolców i mienią się w złotym lub srebrnym odcieniu. Warto zwrócić uwagę na to, że przeważnie zdobią one kołnierz i klapy, rzadziej rękawy. Niektóre fasony posiadają ćwieki również na ramionach lub plecach, czasami też upiększają tylko pasek. Nie ulega wątpliwości, że po ramoneskę z ćwiekami sięgają przeważnie nastolatki, chociaż zdarza się, że wybierają je także kobiety dojrzałe, a nawet panowie.

Poza tym, od niedawna możemy zauważyć, że na czasie są kurtki skórzane z frędzlami, które dominują zarówno w modzie damskiej jak i męskiej. Należy powiedzieć, że frędzle mogą być różnej długości i zwykle zdobią rękawy albo przód ramoneski, rzadziej tył stroju. Z pewnością, dzięki nim możemy wyróżniać z tłumu, ponieważ są jedyne w swoim rodzaju. Ale z drugiej strony tego rodzaju kreacja nie pasuje każdemu, ponieważ tak naprawdę doskonale w niej wyglądają szczupłe osoby. Natomiast kobiety czy mężczyźni z nadwagą, prezentują się w nich kiepsko, bowiem frędzle dodają im wizualnie jeszcze więcej kilogramów, w szczególności gdy zdobią ramoneskę w całości. Musimy mieć świadomość tego, że ramoneska nie pasuje również do każdej stylizacji i tak naprawdę najlepiej wygląda ze skórzanymi spodniami bądź jeansami czy rurkami.

Jeżeli chodzi o kolorystykę zjawiskowych ramonesek, to najczęściej posiadają one czarną barwę, Nie mniej gustowne są brązowe, grafitowe, rude czy białe fasony, które posiadają wielu zwolenników.


Warning: file_put_contents(): Only 0 of 26522 bytes written, possibly out of free disk space in /home/xjd/public_html/2021.pl-new/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 430

Fatal error: Uncaught exception 'Exception' with message 'Comet Cache: failed to write cache file for: `/ramoneski-fasony-z-fredzlami-cwiekami/`; possible permissions issue (or race condition), please check your cache directory: `/home/xjd/public_html/2021.pl-new/wp-content/cache/comet-cache/cache`.' in /home/xjd/public_html/2021.pl-new/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php:435 Stack trace: #0 [internal function]: WebSharks\CometCache\Classes\AdvancedCache->outputBufferCallbackHandler('<!DOCTYPE html>...', 9) #1 /home/xjd/public_html/2021.pl-new/wp-includes/functions.php(3730): ob_end_flush() #2 [internal function]: wp_ob_end_flush_all('') #3 /home/xjd/public_html/2021.pl-new/wp-includes/class-wp-hook.php(286): call_user_func_array('wp_ob_end_flush...', Array) #4 /home/xjd/public_html/2021.pl-new/wp-includes/class-wp-hook.php(310): WP_Hook->apply_filters('', Array) #5 /home/xjd/public_html/2021.pl-new/wp-includes/plugin.php(453): WP_Hook->do_action(Array) #6 /home/xjd/public_html/2021.pl-new/wp in /home/xjd/public_html/2021.pl-new/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 435