Młodzieżowa pilotka z eko skóry

Jak sama nazwa wskazuje, kurtka pilotka była kiedyś noszona przez pilotów. Warto zaznaczyć, że ogromnym zainteresowaniem cieszyła się w okresie II wojny światowej. Z czasem bardzo upodobali sobie ją wszyscy mężczyźni, a obecnie chętnie ją noszą głównie nastolatki, zarówno dziewczęta jak i chłopcy. Jednakże wybierają oni przeważnie fasony ze skóry ekologicznej, choćby dlatego że są tańsze, a jak wiadomo, młodzi ludzie zwykle nie mają własnych dochodów i są utrzymywani przez rodziców. Ale obiektywnie należy stwierdzić, że współczesne eko modele są wykonane z wielką precyzją i najczęściej na pierwszy rzut oka trudno je odróżnić od ich naturalnych odpowiedników.

Na uwagę zasługuje fakt, że znakiem rozpoznawczym pilotki jest duży, rozłożysty kołnierz, który przeważnie obszyty jest futerkiem lub kożuszkiem. Oczywiście, mowa tu o zimowych fasonach, które są ciepłe, wygodne i stylowe. Natomiast letnie fasony pozbawione są obszycia futerkowego, dlatego na pewno nie są tak oryginalne jak pilotki na zimę. Ponadto, pilotka często mylona jest z ramoneską, od której się różni przede wszystkim prostotą wykonania. Otóż, także zapinana jest na zamek, często ukośny, ale nie jest zdobiona ani ćwiekami, ani frędzlami czy też malowidłami. Bywa, że niekiedy dekorowana jest militarnymi naszywkami, głównie lotniczymi, ale nie jest to normą.

W ostatnim czasie też coraz modniejsze stają się pilotki ze stójką, która zastępuje kołnierz i tego rodzaju fasony zdobione są ściągaczem na dole lub rękawach. Nie zapominamy też o tym, że pilotka jest zazwyczaj krótka, gdyż sięga pasa i w tej wersji prezentuje się najokazalej. Warto wspomnieć jeszcze o tym, że na wystawach sklepowych spotkamy również dłuższe kurtki z eko skóry, a także fasony z kapturem, które cieszą się znacznie mniejszym zainteresowaniem klientów niż tradycyjne pilotki. Ponadto, klasyczne kurtki posiadają najczęściej czarny kolor lub mienią się we wszystkich odcieniach brązu. W mniejszym stopniu popularne są szare, białe czy granatowe kurteczki, zaś modele w żywych barwach zdecydowanie należą do rzadkości, gdyż nie za bardzo wpisują się w stylistykę pilotki.

Jak nosić pilotkę?

Poza tym, kurtka pilotka najlepiej pasuje w zestawie z jeansami i casualową koszulą. W okresie zimowym lub jesiennym możemy zastąpić koszulę golfem, a na głowę założyć prostą czapkę wełnianą. Idealnym zwieńczeniem stylizacji będą sznurowane buty za kostkę w stylu militarnym, do których możemy włożyć spodnie. Trzeba też wspomnieć, że dziewczęta czasami do pilotki zakładają szorty i wysokie zamszowe kozaki za kolano, a dopełnieniem całości są wełniane mitenki. Natomiast podczas wiosny i lata niektóre panny preferują połączenie zwiewnej sukienki przykładowo w kwiaty z pilotką oraz z małą skórzaną torebką i sznurowanymi botkami na płaskiej podeszwie.


Warning: file_put_contents(): Only 0 of 26725 bytes written, possibly out of free disk space in /home/xjd/public_html/2021.pl-new/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 430

Fatal error: Uncaught exception 'Exception' with message 'Comet Cache: failed to write cache file for: `/mlodziezowa-pilotka-z-eko-skory/`; possible permissions issue (or race condition), please check your cache directory: `/home/xjd/public_html/2021.pl-new/wp-content/cache/comet-cache/cache`.' in /home/xjd/public_html/2021.pl-new/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php:435 Stack trace: #0 [internal function]: WebSharks\CometCache\Classes\AdvancedCache->outputBufferCallbackHandler('<!DOCTYPE html>...', 9) #1 /home/xjd/public_html/2021.pl-new/wp-includes/functions.php(3730): ob_end_flush() #2 [internal function]: wp_ob_end_flush_all('') #3 /home/xjd/public_html/2021.pl-new/wp-includes/class-wp-hook.php(286): call_user_func_array('wp_ob_end_flush...', Array) #4 /home/xjd/public_html/2021.pl-new/wp-includes/class-wp-hook.php(310): WP_Hook->apply_filters('', Array) #5 /home/xjd/public_html/2021.pl-new/wp-includes/plugin.php(453): WP_Hook->do_action(Array) #6 /home/xjd/public_html/2021.pl-new/wp-inclu in /home/xjd/public_html/2021.pl-new/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 435