Z kapturem na jesień lub wiosnę

Jeżeli szukasz idealnej kurtki na jesień lub wiosnę, powinnaś się zastanowić nad wyborem kurtki skórzanej. Oczywiście, mowa tu o fasonach z kapturem, które są bardzo praktyczne i przy okazji śliczne. Otóż, podczas jesieni czy wiosny nie trudno o niespodziewany deszcz, w związku z czym kaptur z powodzeniem uchroni naszą głowę przed przemoknięciem, co jest niesamowicie ważne, gdy wybieramy się przykładowo do pracy. Poza tym, tego rodzaju kurtka jest znacznie lepsza od odzieży wierzchniej z ortalionu czy innych sztucznych materiałów, gdyż jest trwała i ciepła. Nie ulega wątpliwości, że wiosenne i jesienne kurtki skórzane są cieńsze niż modele zimowe. Bywa jednak, iż fasony na zimę posiadają ocieplenie, które można odpiąć i dzięki temu, można nosić kurtkę prawie przez cały rok.

Trzeba zaznaczyć, że do najpowszechniejszych należą krótkie kurtki z kapturem, sięgające pasa lub do połowy bioder. Przede wszystkim, idealnie dopasowują się do ciała, ale go nie opinają i tym samym zapewniają niesamowitą swobodę ruchów. W tym wypadku nierzadko zdobione są kieszeniami, także ukośnymi oraz zamkami i nadrukami. Poza tym, najczęściej noszone są w zestawie z jeansami lub rurkami. Warto powiedzieć o tym, że jeszcze do niedawna dominowały czarne kurtki, a obecnie coraz częściej na wystawach sklepowych możemy zobaczyć fasony w żywej kolorystyce, które przeważnie wykonane są ze skóry ekologicznej. Sięgają po nie głównie nastolatki, lubiące wyróżniać się tłumu, zwłaszcza za pomocą oryginalnego stroju.

Na uwagę zasługuje fakt, że wśród modeli z kapturem godne wspomnienia są kurtki motocyklowe. Większość z nich jest zdobiona napisami, literkami, malowidłami, czasami frędzlami. Oprócz tego, zazwyczaj utrzymane są w czarnej kolorystyce, chociaż nierzadko mają wstawki, np. czerwone, białe, szare na rękawach czy z przodku kreacji. Wbrew pozorom nie są noszone tylko przez fanów jazdy na dwóch kółkach, bowiem chętnie prezentują się w nich nastolatki, zarówno chłopcy jak i dziewczęta, gdyż kurtki motocyklowe są jedyne w swoim rodzaju. Jeżeli chodzi o długie fasony, sięgające kolan, to są one wybierane przeważnie przez osoby w średnim wieku i często zastępują płaszcz. Należy zaznaczyć, że wśród damskich modeli cieszą się uznaniem kurtki taliowane, które czasami są przepasane paskiem, zaś panowie wolą proste fasony z kieszeniami.

Reasumując, skórzane kurtki z kapturem może nie są już tak modne jak dawniej, ale w dalszym ciągu posiadają duże grono zwolenników, ponieważ są praktyczne, kolorowe, trwałe i można w nich chodzić przez długi czas, gdyż są odporne na zniszczenia.


Warning: file_put_contents(): Only 0 of 26450 bytes written, possibly out of free disk space in /home/xjd/public_html/2021.pl-new/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 430

Fatal error: Uncaught exception 'Exception' with message 'Comet Cache: failed to write cache file for: `/z-kapturem-na-jesien-lub-wiosne/`; possible permissions issue (or race condition), please check your cache directory: `/home/xjd/public_html/2021.pl-new/wp-content/cache/comet-cache/cache`.' in /home/xjd/public_html/2021.pl-new/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php:435 Stack trace: #0 [internal function]: WebSharks\CometCache\Classes\AdvancedCache->outputBufferCallbackHandler('<!DOCTYPE html>...', 9) #1 /home/xjd/public_html/2021.pl-new/wp-includes/functions.php(3730): ob_end_flush() #2 [internal function]: wp_ob_end_flush_all('') #3 /home/xjd/public_html/2021.pl-new/wp-includes/class-wp-hook.php(286): call_user_func_array('wp_ob_end_flush...', Array) #4 /home/xjd/public_html/2021.pl-new/wp-includes/class-wp-hook.php(310): WP_Hook->apply_filters('', Array) #5 /home/xjd/public_html/2021.pl-new/wp-includes/plugin.php(453): WP_Hook->do_action(Array) #6 /home/xjd/public_html/2021.pl-new/wp-inclu in /home/xjd/public_html/2021.pl-new/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 435