Z kapturem na jesień lub wiosnę

Jeżeli szukasz idealnej kurtki na jesień lub wiosnę, powinnaś się zastanowić nad wyborem kurtki skórzanej. Oczywiście, mowa tu o fasonach z kapturem, które są bardzo praktyczne i przy okazji śliczne. Otóż, podczas jesieni czy wiosny nie trudno o niespodziewany deszcz, w związku z czym kaptur z powodzeniem uchroni naszą głowę przed przemoknięciem, co jest niesamowicie ważne, gdy wybieramy się przykładowo do pracy. Poza tym, tego rodzaju kurtka jest znacznie lepsza od odzieży wierzchniej z ortalionu czy innych sztucznych materiałów, gdyż jest trwała i ciepła. Nie ulega wątpliwości, że wiosenne i jesienne kurtki skórzane są cieńsze niż modele zimowe. Bywa jednak, iż fasony na zimę posiadają ocieplenie, które można odpiąć i dzięki temu, można nosić kurtkę prawie przez cały rok.

Trzeba zaznaczyć, że do najpowszechniejszych należą krótkie kurtki z kapturem, sięgające pasa lub do połowy bioder. Przede wszystkim, idealnie dopasowują się do ciała, ale go nie opinają i tym samym zapewniają niesamowitą swobodę ruchów. W tym wypadku nierzadko zdobione są kieszeniami, także ukośnymi oraz zamkami i nadrukami. Poza tym, najczęściej noszone są w zestawie z jeansami lub rurkami. Warto powiedzieć o tym, że jeszcze do niedawna dominowały czarne kurtki, a obecnie coraz częściej na wystawach sklepowych możemy zobaczyć fasony w żywej kolorystyce, które przeważnie wykonane są ze skóry ekologicznej. Sięgają po nie głównie nastolatki, lubiące wyróżniać się tłumu, zwłaszcza za pomocą oryginalnego stroju.

Na uwagę zasługuje fakt, że wśród modeli z kapturem godne wspomnienia są kurtki motocyklowe. Większość z nich jest zdobiona napisami, literkami, malowidłami, czasami frędzlami. Oprócz tego, zazwyczaj utrzymane są w czarnej kolorystyce, chociaż nierzadko mają wstawki, np. czerwone, białe, szare na rękawach czy z przodku kreacji. Wbrew pozorom nie są noszone tylko przez fanów jazdy na dwóch kółkach, bowiem chętnie prezentują się w nich nastolatki, zarówno chłopcy jak i dziewczęta, gdyż kurtki motocyklowe są jedyne w swoim rodzaju. Jeżeli chodzi o długie fasony, sięgające kolan, to są one wybierane przeważnie przez osoby w średnim wieku i często zastępują płaszcz. Należy zaznaczyć, że wśród damskich modeli cieszą się uznaniem kurtki taliowane, które czasami są przepasane paskiem, zaś panowie wolą proste fasony z kieszeniami.

Reasumując, skórzane kurtki z kapturem może nie są już tak modne jak dawniej, ale w dalszym ciągu posiadają duże grono zwolenników, ponieważ są praktyczne, kolorowe, trwałe i można w nich chodzić przez długi czas, gdyż są odporne na zniszczenia.